تجربه‌ای تازه در عکّاسی با من
حمید حساس

من حمید حساس، متولد بهمن ماه ١٣٦٦ در شهر راز (شیراز) هستم. در سن چهارده سالگی اولین دوربین عکّاسی را که سوقاتی دایی من از مکه بود را در دست گرفتم و در آن زمان بدون هیچ گونه اطلاعی دوربین را به مدرسه بردم و سعی کردم با آن عکس بگیرم اما متوجه شدم آن دوربین خراب است. به یک مغازه عکّاسی در نزدیکی محل خانیمان مراجعه کردم و صاحب آن عکّاس خانه دوربین را برای تعمیر از من گرفت و به من یک دوربین عکّاسی داد تا زمان درست شدن دوربین خودم با آن عکّاسی کنم. اینجا بود که من اولین عکس خودم را در مدرسه راهنمایی شهید دایی شهر شیراز در حیاط مدرسه ثبت کردم. پس از آن به مرور زمان عکّاسی را ادامه دادم تا برای نخستین بار اولین دوربین عکّاسی دیجیتال خودم را که یک دوربین بریج سوپر زوم شرکت فوجی‌فیلم بود را خریدم و از آن به بعد به طور جدی اقدام به مطالعه و عکّاسی نمودم تا در نهایت پا به عرصه آموزش، تعمیرات و مشاوره در زمینه علم، هنر و تکنیک عکّاسی گذاشتم.

تماس: هفت روز هفته از 8 الی 12:30 بجز ایام تعطیل با شماره 09367147548

رزومه

عکّاسی را با من فرا بگیرید!

جدیدترین کتاب‌ها

همواره سعی نموده‌ام تا با بیانی ساده و گویا بروزترین مطالب را در زمینه علم و هنر عکاسی را به رشته تحریر در بیاورم.
کاملترین مطالب در زمینه علم، هنر، تکنیک و تجربیات را با من فرا بگیرید.

آشنایی با فوکوس خودکار، انواع نورسنجی، شارپنس، هیستوگرام و تراز سفیدی در دوربین‌های دیجیتال نیکون

      همواره به‌دلیل بالا بودن گستره رنگ خیره کننده، وضوح بسیار بالای تصاویر، امکانات بسیار بسیار وسیع به‌همراه کیفیت ساخت بی‌نظیر دوربین‌های نیکون اکثر عکاسان منظره، حیات وحش، نجومی، پرتره، ورزشی، مستند، خبری و... با محصولات موفق این شرکت کاملاً آشنا هستند. کمتر عکاسی از وجود یا کاربرد، چگونگی فعال‌سازی و استفاده از بسیاری از امکانات انحصاری و تنظیمات ویژه بی‌شمار گزینه‌های وسیع دوربین‌های شرکت نیکون اطلاعی دارد. در این کتاب سعی گردیده تا شما را بطور جامع و کامل با آخرین فنّاوری‌های فوکوس خودکار، کاربرد و چگونگی استفاده از نورسنجی، مفهوم و تصحیح شارپنس، درک و خواندن هیستوگرام، درک و چگونگی تنظیم تراز سفیدی، تکنیک عکاسی HDR، کاربرد و شناخت فیلترهای عکاسی، کاربرد و آشنایی با تنظیمات پایه در ویرایشگر Adobe Camera RAW، شناخت علائم اختصاری لنزهای نیکون به‌همراه معرفی برترین دوربین‌های قطع سنسور APS-C و Full-Frame تا پایان سال 2018 و شارپ‌ترین لنزهای مناسب آن‌ها، آشنایی با تجهیزات جانبی دوربین‌های نیکون و برخی از برجسته‌ترین و کاربردی‌ترین امکانات روی دوربین‌های نیکون آشنا شوید تا هر علاقه‌مند به عکاسی بتواند با کسب آخرین دانش فنی روز عکاسی و افزایش مهارت خود به‌سادگی لحظات و تصاویری هر چه واضح‌تر و زیباتری را به ثبت برسانید.

بیششم بهمن ماه

آموزش صفر تا صد اصول پایه عکّاسی با دوربین‌های دیجیتال

      در این کتاب سعی نمودم تا با گردآوری چکیده‌ای از مطالب منابع گذشته تا به امروز و تألیف آموخته‌ها و تجربیات بیش از 16 سال عکّاسی خود، کلّیه علاقه‌مندانی که قصد شروع حرفۀ عکّاسی را دارند بطور جامع با اصول پایه‌ای صفر تا صد عکّاسی را در کنار جامع‌ترین و بروزترین اطلاعات روز دنیا در قالب یک خودآموز برای افراد تازه کار تا حرفه‌ای گردآوری نمایم تا با چگونگی فعّال‌سازی و استفاده از بسیاری از امکانات و تنظیمات بی‌شمار گزینه‌های دوربین‌های دیجیتال را همراه با مروری کوتاه بر تاریخچـه پیدایش، اصول حفظ و نگهداری تجهیزات، آشنایی با اصطلاحات، آشنایی با تمامی لنزها و انواع دوربین‌های دیجیتال، نحوه عکّاسی و شناخت نور، آشنایی با اصول کادر بندی، ترکیب‌بندی و قوانین عکّاسی در کنار آشنایی با سبک، ژانر و تکنیک‌های عکّاسی روز دنیا، نحوه فوکوس و کالیبر آن، مطالعه هیستوگرام، کالیبر نمودن نمایشگر و آشنایی با تجهیزات و کاغذ چاپ، چگونگی اصلاح رنگ و تراز سفیدی و نور، نحوه ویرایش و اصلاح پایه‌ای پردازش تصاویر، شناخت کلّیه تجهیزات آتلیه و نورپردازی آشنا سازم. تا کلّیه طرفداران این دو شرکت در کشور عزیزمان ایران بتوانید با کسب آخرین دانش فنّی روز عکّاسی و افزایش مهارت خود به‌سادگی لحظات و تصاویری هر چه واضح‌تر و زیباتری را به ثبت برسانید.

هشتم مهر ماه

آشنایی با قوانین پایه، سبک و ژانرهای عکّاسی

      عکّاسی هم یک هنر است و هم علم. مانند هر علم دیگری قوانین خاص خودش را دارد که باید بلد بود. همچنین مانند هر هنر دیگری برای موفقیت نیاز به خلاقیّت دارد؛ پس بعد از اینکه قوانین عکّاسی را با استفاده از آموزش و تمرین خوب یاد گرفتید نوبت آن می‌شود که خلاقیّت خودتان را به کار بگیرید. برای این کار نباید از شکستن قوانین عکّاسی بهراسید. امّا برخی از قوانین اصلی همواره ثابت هستند. به ویژه آن دسته از قوانینی که به ترکیب‌بندی مربوط می‌شوند؛ شاید شکستن برخی از قوانین همیشه نتیجه‌ی خوبی نداشته باشد امّا تا امتحان نکنید متوجّه نخواهید شد برای رسیدن به یک عکس متفاوت چه اتّفاقی ارزش شکستن را دارد. اوّلین قانون ترکیب‌بندی این است که قانونی وجود ندارد. در این کتاب بیشتر سعی گردیده تا به طرفداران هنر و علم عکّاسی در کشور عزیزمان ایران کلّیه اصول در قوانین عکّاسی را به ساده‌ترین شکل ممکن آموزش و سپس سبک و ژانرهای روز عکّاسی بیان گردد تا بتوانند به‌سادگی لحظات و تصاویری هر چه دلنشین‌تر و زیباتری را به ثبت برسانید؛ همچنین کلّیه قوانین و اصول ترکیب‌بندی پیشنهادی است که عکّاس پس از بررسی و آموختن آنها مجاز است که از آنها تبعیّت کند یا برای رسیدن به اهداف مشخص خود آنها را نادیده بگیرد و در هم بشکند. تبعیّت از این قوانین یا شکستن آنها به آگاهی و دانش نسبت به این اصول و قواعد نیازمند است.

پنجم آذر ماه

ارسال پیام

شما از اینجا می‌توانید با من در ارتباط باشید. تنها کافی است پیام و یا سوالات خود را برای من ارسال نمائید تا در اولین فرصت به شما از طریق ایمیل پاسخ دهم.


logo-samandehi